Turnus rehabilitacyjny – Sarbinowo 2019 (26.04 – 10.05.2019r.)

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2019

         Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Emilii Bogusiewicz, podopieczni Domu Pomocy w Szczytnej mogli po raz pierwszy udać się w malownicze nadmorskie miejsce w Sarbinowie do Centrum Rehabilitacji i Wypoczynku SOPHIA-BRYZA. Wraz z zespołem opiekunów z DPS z Nowej Rudy i DPS Ścinawka Dolna 17 i Szczytnej, mieszkańcy razem uczestniczyli w tak dużym przedsięwzięciu logistycznym.

      Bogaty harmonogram pobytu, przewidywał w programie w godzinach przedpołudniowych: indywidualną rehabilitację wskazaną przez lekarza, zajęcia stolikowe, spotkania integracyjne przy kawie z mieszkańcami. W godzinach popołudniowych odbywały się zazwyczaj spacery, wyjazdy na wycieczki organizowane przez opiekunów, spotkania karaoke „Śpiewać każdy może”, kalambury, wieczorki taneczne przy muzyce, koncerty gitarowe piosenek śpiewanych, organizowane były również dni sportu – gry i zabawy sportowe , nie zabrakło malowniczych ognisk przy kiełbasce.

          W trakcie pobytu, podopieczni DPS oprócz regularnych spacerów nad morze i po Sarbinowie odbyli m.in.: również wycieczki do Latarni Morskiej w miejscowości Gąski, wycieczkę do Ogrodów Hortulus, wycieczkę ciuchcią do Mielna, czy skorzystali z miejscowej zooterapii (jeżdżąc na koniach, głaskając koty i psy, rozmawiając z lamami czy kozami przebywając w otoczeniu królików).

         Dwu tygodniowy pobyt mieszkańców nad morzem: zmiana klimatu, atrakcyjnie wypełniony czas, wspaniała atmosfera, integracja społeczna, doskonała rehabilitacja, wspaniałe widoki i tak naprawdę wielka przygoda, którą doświadczyli pozostanie w pamięci na długo.

Dziękujemy wszystkim Organizatorom. Do zobaczenia za rok ...