Wycieczka do Jasnej Góry

Opublikowano: środa, 18 wrzesień 2019

W dniu 9 września br. mieszkańcy DPS w Szczytnej wraz z zaprzyjaźnionymi podopiecznymi Domów Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie i Ścinawce Dolnej 17 uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Częstochowy na Jasną Górę.

Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się wraz z przewodnikiem na pielgrzymowanie Jasnej Góry. Opowieści przewodnika, nt. kompleksu obiektów i historii tego niezwykłego miejsca, a zwłaszcza cudownego obrazu było nad wyraz interesujące.

Po pierwszym etapie zwiedzania, udaliśmy się do świątyni na celebrowanie odsłonięcia Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej i uczestnictwo w mszy świętej. Niesamowite wrażenia doznań, ekspresji: muzycznej, estetycznej i religijnej towarzyszyło każdemu z obecnych.

Napełnieni wiarą po zakończeniu eucharystii udaliśmy się na oczekiwane pamiątki. Wśród zakupów nie zabrakło: łańcuszków, kubków, obrazków, czy magnesów z podobizną Matki Bożej Królowej Polski i tego świętego miejsca. Po około 4 godz. jazdy autokarem zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Szczytnej.

Wycieczka na Jasną Górę ukazała, że chrześcijaństwo jest wyjątkowo mocno zakorzenione w historii i kultury polskiej i jest niezbędne do istnienia Narodu Polskiego, natomiast Jasna Góra jest miejscem wyjątkowym w tej materii.

Dziękujemy Organizatorom i wszystkim zaangażowanym.