Walczyliśmy w Ząbkowicach Śląskich..

Opublikowano: piątek, 19 styczeń 2018

W dniu 15 stycznia br. w „Hali Słonecznej” w Ząbkowicach Śląskich odbył się cykliczny turniej piłkarski, w którym rywalizowało 8 drużyn: DPS Opolnica, DPS Ścinawka Dolna, DPS Wałbrzych, DPS Podzamek, DPS Szczytna, DPS Szarocin, WTZ Dzierżoniów oraz Spec-Team Legnickie Pole.

Formuła turnieju była następująca: zespoły zostały podzielone były na dwie grupy, po cztery w grupie A i B. Czas rozgrywania meczu to 2x9 minut. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do półfinałów. Wygrani zagrali w finale, przegrani rywalizowali o trzecią pozycję. Losowanie rozrzuciło rozstawił nas w „grupie śmierci”, tzn. w pierwszym meczu zagraliśmy z renomowaną drużyną Ścinawki Dolnej przegrywając 3:0, kolejne spotkanie to już nasze zwycięstwo z drużyną z Dzierżoniowa, natomiast trzeci mecz z trzy krotnym zwycięzcą teamem z Opolnicy to nieznaczną przegrana 2:0.

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna gospodarzy z Opolnicy, drugie miejsce przypadło Spec-Team Legnickie Pole, a na trzecim stopniu podium stanęli podopieczni z DPS Ścinawki Dolnej. Najlepszym strzelcem zawodów został Sylwester Siemiński (DPS Opolnica), który strzelił dziesięć bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się Andrzej Wadoń (DPS Opolnica), który nie stracił żadnej bramki. Statuetka najlepszego zawodnika turnieju trafiła do Pawła Wojgiena (DPS Ścinawka Dolna). Każda z drużyn otrzymała puchar i dyplom z rąk starosty Romana Festera i Moniki Rak-Słowińskiej, dyrektor DPS Opolnica.

Klasyfikacja po zakończeniu turnieju wyglądała następująco:

 1. miejsce - Dom Pomocy Społecznej Opolni
  2. miejsce - Spec-Team Legnickie Pole
  3. miejsce - Dom Pomocy Społecznej Ścinawka Dolna
  4. miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy Wałbrzych
  5. miejsce - Dom Pomocy Społecznej Podzamek
  6. miejsce - Dom Pomocy Społecznej Szczytna
  7. miejsce - Dom Pomocy Społecznej Szarocin
  8. miejsce - Warsztaty Terapii Zajęciowej Dzierżoniów

  turniej Ząkowice