Agrofeta 2018

Opublikowano: czwartek, 09 sierpień 2018

„Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych” zorganizowany przez Gminę Szczytna odbył się 4.08.2018 na placu „ Za Bramą”. Jak co roku, wraz z innymi placówkami, wzięliśmy udział w ekspozycji prac plastycznych naszych podopiecznych. Jeden z naszych mieszkańców wyśpiewał przeboje disco polo na scenie. Drużyna składająca się z 3 zawodników wzięła udział w turnieju boccio. Za udział w Przeglądzie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz … radość z uczestniczenia i możliwość spotkania z przyjaciółmi.

Inscenizacja "Jaś i Małgosia"

Opublikowano: środa, 08 sierpień 2018

Inscenizacja teatralna zaprzyjaźnionej grupy teatralnej z Agencji Artystycznej Galana z Krakowa odbyła się 26.07.2018 na sali rycerskiej naszego DPS-u. Spektakl pt. „Jaś i Małgosia” przyciągnął dużą część mieszkańców, którzy z zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów. Była wspólna zabawa, pamiątkowe zdjęcia i wpisy do pamiętników podopiecznych.

DSC 0495

Pierwsze Zawody Wędkarskie 2018

Opublikowano: czwartek, 28 czerwiec 2018

Pierwsze Integracyjne Zawody Wędkarskie zostały zorganizowane przez DPS Ścinawka Dolna i odbyły się w Boguszynie 22.06.2018. Wśród naszych podopiecznych wyłoniliśmy sześciu amatorów wędkarstwa. Zadanie okazało się niełatwe, gdyż tego dnia ryby zupełnie nie chciały „brać”. W rezultacie udało się złowić maleńką płotkę. A nagrodą za cierpliwość, był wspaniały obiad, zjedzony w przepięknej, zielonej scenerii nad stawami.

Piknik Integracyjny w DPS w Bystrzycy Kłodzkiej

Opublikowano: czwartek, 28 czerwiec 2018

20.06.2018 Dyrektor naszego Domu, wraz z pięcioma jego mieszkańcami i dwoma opiekunami, wzięli udział w Pikniku Integracyjnym. Impreza pod hasłem „Bo w każdym z nas jest dziecka ślad…” odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas wspólnej, niezapomnianej integracji, przeplatanej śmiesznymi konkursami, zabawie przy muzyce oraz bardzo smacznym i obfitym posiłku przy grillu, nie zabrakło również biesiadnych piosenek ,które wszyscy znaliśmy i chętnie śpiewaliśmy.

Przedstawienie teatralne "Wilk i zając"

Opublikowano: czwartek, 28 czerwiec 2018

19.06.2018 aktorzy z Teatru Duet przyjechali do nas z bardzo ciekawym spektaklem pt. „ Wilk i zając ". Historia znana wszystkim – odwieczna walka wilka z zającem.